Jumping

je moderní netradiční cvičení na trampolíně s úzkou vazbou na psychiku.

Jde o kondiční dynamický trénink prováděný na speciálně vyvinutých trampolínách, které jsou opatřeny madlem.

Proč zrovna cvičení na trampolínách?

Trampolína je sportovní náčiní, na kterém se posiluje svalstvo celého těla. Důležité také je, že nenamáhá klouby, protože dopady jsou naprosto měkké. V rámci jumpingu jde zejména o rozvoj nervosvalové koordinace, senzomotorických dovedností, prostorové orientace, rytmizace, sociálního vnímání a prožívání. Pohupující se plachta trampolíny má navíc významně stimulující antistresový účinek. Při cvičení na trampolíně dochází ke zlepšování kardiovaskulární činnosti a výraznému okysličení mozku. Relaxací na trampolíně se odstraňuje napětí a křečovitost a navozuje se pocit slastného prožitku. Hlasitá hudba, ultrafialové světlo, výkřiky a dřina, to vše přitahuje lidi a vyvolává již zmíněný slastný prožitek. Nové moderní metody jumpingu podporují  radost, nápaditost, kreativitu, a v neposlední řadě jde i o činnost významně podporující zdraví.

V rámci „jumpování“ jde o získávání takových pohybových dovedností, schopností a kompetencí pomocí trampolíny, které jsou využitelné ve všech oblastech života jedince. Skákání na trampolíně v sobě spojuje zábavu se sportem. Když zkusíte jumping, budete mít pocit, že Vám nic nechybí, přijde pocit euforie, lásky a vítězství. Poznáte „nůžky“, „boční skoky“, „skákací zdvihák“, „váhy“ a mnoho dalších cvičení, které Vám přinesou radost z pohybu.

Jumping si totiž zamilovali, tak jako já, lidé v 54 zemích světa. 🙂

S láskou ke sportu a k jumpingu

Elixírka Daniela (Daniela Nováková)

V Elixír studiu „jumpujeme“ každé odpoledne s výjimkou soboty. Pokud byste však chtěli skákat i v sobotu, sledujte naše stránky či sociální sítě a zúčastněte se některého z našich speciálůVelikonoční, Vánoční, Mikulášský apod.

Jumping u nás patří k jedněm z nejoblíbenějších lekcí, přidejte se i Vy: https://elixirstudio.cz/jumping/