Tolik let jsem přemýšlela a pořád hledala způsoby, jak mít ploché bříško, jak mít alespoň náznak břišních svalů:)

a k čemu jsem dospěla? Klíčem k plochému bříšku jsou vyvážená strava, vhodné cvičení a dobrá nálada 🙂

Co se ale pod těmito doporučeními skrývá?

1. ÚPRAVA JÍDELNÍČKU

Jídlo tvoří 70 % úspěchu, pohyb zbylých 30 %. Jeden bez druhého, ale nemůže být.

Nepravidelnost, uždibování a mlsání, nedostatek vody a přejídání se – to vše má vliv na výsledný tvar vašeho bříška a nejčastěji je i důvodem pomalého pohybu střev.

Pokud jste opravdu rozhodnuta, že chcete změnu, pak se snažte do vašeho jídelníčku postupně zařadit tyto body: Pijte neperlivou, neslazenou vodu, ideálně 2,5-3 litry/den. Jezte pětkrát denně, v menších porcích. Zaměňte sladkosti a jídla s vysokým obsahem cukru  za čerstvé ovoce či zeleninu. Pečivo si vybírejte žitné. Maso a vejce kombinujte se zeleninou, zvolte dušenou či grilovanou zeleninu. Ovoce jezte samotné, nejlépe ráno, případně před cvičením a nekombinujte jej s mléčnými výrobky. Zapomeňte na „tvrdý alkohol“, 1-2 sklenky vína jsou výjimečně povoleny 🙂

2. POHYB

Viníkem vypouklého bříška může být nedostatečně silné břišní svalstvo a svaly pánevního dna. Drastické diety vám sice pomohou zhubnout, ale pevné, ploché bříško vám nezajistí. Bez pohybu to prostě nepůjde. Cviků na břišní svaly je celá řada, ale často se stává, že se neprovádí správně a výsledek tím pádem není ani po měsíci takový, jaký jste čekala. Navíc Vás začínají pobolívat záda. Dbejte proto vždy na to, abyste cvik provedla správně. Ideální aerobní aktivitou, která účinně formuje pas, je plavání, běh či jiné kardio. Každý z těchto sportů by měl trvat ideálně 45-60 minut.

Chcete vědět, jak na tom jste Vy s břišními svaly, udělejte si pro začátek test přímých svalů břišních

Test provádíme vleže na zádech, s pokrčenými dolními končetinami, které se nesmí zapřít. Ohnutím končetin bychom vyřadili z činnosti bedrokyčlostehenní svaly, které by při natažených nebo zapřených končetinách mohly břišním svalům pomáhat a získali bychom falešný výsledek. Horní končetiny ohneme a dáme ruce v týl, lokty jsou roztažené a musí tak zůstat po celou dobu testu. Ruce slouží pouze k tomu, aby mírně podepřely hlavu. Potom se pomalu zvedáme, přičemž nejprve jde hlava a pak se postupně od podložky odbaluje hrudník. Pokud se zvedne celý trup a lokty zůstanou odtažené, jsou břišní svaly v pořádku. Pokud si musíme pomoci tím, že lokty přitáhneme k sobě, jsou břišní svaly o něco slabší, ale stále uspokojivé. Jestliže se nám ani s lokty u sebe nepodaří zvednout, natáhneme  horní končetiny podél kolen dopředu. Pokud nyní uspějeme, jsou břišní svaly středně oslabené. Pokud se v této poslední pozici zvedneme jen na lopatky, jsou břišní svaly vyloženě slabé.

3. PROTIVNÍK STRES

Stresový hormon kortizol podporuje ukládání tuků do břicha. Takže pokud jste během dne zvyklé na nepravidelnou stravu, nedostatek spánku, více šálků káv, málo ovoce a zeleniny, o vodě ani nemluvě, je celkem logické, že Váš organizmus a s ním tedy i trávicí trakt potřebuje restart.

Každý den dělejte alespoň chvilku to, co vás opravdu baví! Jděte do kina, přečtěte si knížku či koukejte na televizi, hlavně relaxujte a hoďte starosti za hlavu.

Chcete i Vy ploché bříško? Vstávat a cvičit, ranní restart, plníme Vaše přání 🙂 https://elixirstudio.cz/rannirestart/